o nás>Aktuality>Hlídat v síti napětí? To se vyplatí!

Hlídat v síti napětí? To se vyplatí!

Jak ochránit spotřebiče před výkyvy napětí v síti.

Víte, že díky výkyvům napětí v síti můžete nečekaně přijít o vaše vítané pomocníky v domácnosti? Televize, DVD, satelit, lednice, mikrovlnka, pračka, sušička, myčka a další spotřebiče mohou být nadobro poškozeny vlivem překročené úrovně napětí. 

Přitom tomu lze snadno a bez velkých investic předejít. Řešení nabízí hlídací napěťové relé, které sleduje úroveň napětí v síti. V případech, kdy může být spotřebič výkyvy napětí ohrožen, vypne ho, neboli přesněji, odpojí z napájení elektrický okruh – a nejen že relé odpojí okruh, ale s pomocí GSM brány můžete také dostat i upozornění na mobil.

Hlídací napěťové relé rozpozná, kdy se jedná o přepětí (více než 250V) nebo podpětí (spotřebič je místo 230V, napájen např. pouze 170V). Oba tyto stavy mohou spotřebič poškodit. „Hlídač  napětí“ takto může předejít a eliminovat nepříjemná překvapení a stejně tak i neuznané reklamace, či případné dokazování faktů o přepětí poskytovateli energií.

Relé se instalují přímo do rozvaděče a pro instalaci přesto nejsou potřeba stavební úpravy. Doporučujeme, aby samotnou montáž provedl vyškolený odborník.
Cena napěťového relé HRN-33 je 556 korun. 

Investujte „pár korun“ a ušetřete desetitisíce!  

Více o produktech najdete zde:

Co byste měli také vědět? Hlídací napěťová relé nejsou totéž jako přepěťová ochrana, která nesleduje úroveň napětí, ale odpojí spotřebič v případě nárazového vysokého napětí, způsobeného např. vlivem úderu blesku. 

Chcete vědět více? Využijte náš live-chat. Obratem Vám odpovíme na vaše dotazy.

 
e-shopRychlý nákup přímo od výrobce
Informace poskytuje © ELKO EP / Kontaktní údaje: ELKO EP, s.r.o., Palackého 493, 769 01 Holešov, Všetuly