o nás>Aktuality>INOVUJEME! Dokonalejší stmívače DIM-15 a SMR-M.

INOVUJEME! Dokonalejší stmívače DIM-15 a SMR-M.

Vývoj a moderní technologie jsou pilíře naší práce, kterou v praxi ocení právě naši zákazníci, protože dostávají nejen výrobky, ale i řešení na míru – dle jejich požadavků.  

S ohledem na spousty druhů světelných zdrojů (zátěží) jsme díky Vašim podnětům inovovali stmívače pro LED žárovky a stmívatelné úsporné zářivky. 

Jaké změny jsme pro Vás připravili u stmívačů DIM-15 SMR-M

  • Univerzální nastavení zátěže  (R, L, C, ESL, LED) přináší možnost stmívání 90% stmívatelných světelných zdrojů na trhu
  • Minimální nastavení jasu potenciometrem –> eliminace blikání světelného zdroje
  • Možnost připojení 15ks tlačítek s doutnavkami
  • Paměť pro posledně nastavený jas

Problematika stmívání LED podrobněji aneb kolik LED světelných zdrojů můžu připojit na stmívač. Víte, že i přesto když výrobce stmívače uvede parametr zátěže nemáte ještě vyhráno? Proč? 

Každý stmívač má nadproudovou ochranu, která reaguje při určité špičkové hodnotě proudu. Každá zátěž (žárovka, LED, úsporka) má nějaký příkon. Ten je většinou výrobcem uvedený na obalu. Nikde ale není uvedena špičková hodnota proudu této zátěže. A protože každá LED nebo úsporka má uvnitř nějakou elektroniku, mohou se hodnoty špičkového proudu u různých výrobků značně lišit . Proto nelze obecně stanovit počet jednotlivých LED žárovek, neznáme-li tuto hodnotu. Mimo testem konkrétního počtu kusů.  Otestovali jsme pro Vás stmívače. Podívejte se na přehlednou tabulku zatížitelnosti světelných zdrojů zde.

Více informací - DIM-15 - zde.
Více informací - SMR-M - zde.

 
e-shopRychlý nákup přímo od výrobce
Informace poskytuje © ELKO EP / Kontaktní údaje: ELKO EP, s.r.o., Palackého 493, 769 01 Holešov, Všetuly