Vaše soukromí je pro nás důležité

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?

Zvolit správný tarif nestačí

Zvolit správný tarif nestačí

 

Jít o řád dolů je v tomto případě přínosem.
Posuňte paušál hlavního jističe o řád dolů! Platba za elektrickou energii se skládá z částky za dodávku energie = spotřebovanou energii, a za její distribuci.
Součástí poplatku za distribuci je paušál odpovídající hodnotě hlavního jističe v domě. Hodnota hlavního jističe se volí tak, aby odpovídala souběhu maximálního odběru. To znamená, zapnete-li všechny spotřebiče současně, nesmí vypadnout hlavní jistič.
Zde se však nabízí otázka: Je třeba mít zapnuté všechny spotřebiče najednou?

Úspora spočívá v rozdílu tarifů, které platíte v rámci distribuce. Pokud snížíte paušál o jednu
úroveň dolů, z jističe 3x40A na 3x25A, ušetříte za rok 1000Kč (dle ceníku distribuce – průměr dodavatelů dvoutarif - Sazba D d25). Investice do prioritního relé PRI-51 v hodnotě 552 Kč se tak vrátí za necelého půl roku.

Hlídejte!
Řešením je využití proudového relé, které hlídá okruhy s velkým odběrem a určí jejich priority. Mezi spotřebiče s velkým odběrem, které hrají zásadní roli při stanovení hodnoty hlavního jističe, patří ohřívač TUV (bojler), varná deska, pračka, sušička či elektrická topidla. Přičemž právě bojler může být zrovna po dobu vaření vyblokován. Teplotu vody si udržuje svým termostatem a teplota vody se za dobu vaření sníží minimálně.

Využijte proudové relé!
Proudové (prioritní) relé PRI-51 rozpozná sepnutí vzdáleného spotřebiče (varné desky) a vyřadí svým kontaktem z provozu bojler. Podmínkou je, že všechny okruhy spotřebičů jsou do rozvaděče přivedeny samostatně.

Vyhněte se vysokému tarifu!
Pokud máte dvoj-tarifní sazbu za dodávku elektrické energie, tak víte, že rozdíl mezi nízkým a vysokým
tarifem je někdy i více než 50%. Vysoký tarif platí v několika časových úsecích dne a je dálkově regulován distributorem energie podle energetických špiček. Je proto více než výhodné posunout dobu vaření, anebo praní mimo vysoký tarif.

Šetřete = iNELSujte
Pokud nebudete při ohřevu vody a vytápění využívat spínaní HDO signálu (sazba D26d), tak vaše náklady za rok budou cca 30 000 Kč. Spínání v nízkém tarifu za stejný objem stojí 24 000 Kč. A tento rozdíl mezi částkami je 6 000 Kč. Co je doma, to se počítá! Pokud budete vařit 2 hodiny na elektrickém vařiči o výkonu 3kW v době vysokého tarifu, vaše náklady budou 30 Kč, na rozdíl od vaření v nízkém tarifu, ve kterém snížíte cenu na 15 Kč. 

Komunikujte!
Ve vašem elektroměrovém rozvaděči je umístěn přijímač tarifů HDO (nočního proudu), který dává signál vašim technologiím blokujícím proud ve vysokém tarifu – většinou elektrickému vytápění, ohřevu vody, anebo tepelnému čerpadlu. Často se zapomíná na jiné spotřebiče, které svým výkonem a provozem v době vysokého tarifu mohou nepříjemně navýšit náklady za energii. Doporučujeme zajistit komunikaci signálu ve vysokém tarifu i právě k těmto spotřebičům.

Vysílejte bezdrátově!
Bezdrátový vysílač RFSG-1M se instaluje k místu, kde se nachází informace o tarifu (přijímač HDO,
anebo podružný rozvaděč, blokující okruhy vytápění). Následně ke spotřebiči, který chcete
blokovat, nainstalujete bezdrátový přijímač RFSA-61B se spínacím relé.

Víme, že se jedná o odbornou tématiku, proto se prosím neostýchejte nás oslovit! Rádi vám vysvětlíme fungování i to, jak systém zprovoznit.
Kontaktujte nás na lince 800 100 671 nebo mailem na info@inels.cz.


Kontaktní formulář


Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku.
Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů

Zákaznické centrum

Infolinka

+420 800 100 671

Technická podpora

podpora@elkoep.cz