Vaše soukromí je pro nás důležité

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?

Novinky

ELKO BACKSTAGE PODCAST photo

ELKO BACKSTAGE PODCAST

Nahlédněte do zákulisí společnosti ELKO EP prostřednictvím rozhovorů s našimi zaměstnanci. Podcast můžete poslouchat na platformách Apple Podcasty a Spotify

24. 04. 2024 Novinky ze světa ELKO EP Číst více
1 tlačítko, 2 směry, 3 ochrany photo

1 tlačítko, 2 směry, 3 ochrany

Čísla 1 - 2 - 3 jsou ve skutečnosti náhoda, ale zcela platí o nyní prezentovaném reléovém obvodu, který se může na první pohled zdát poněkud komplikovaný.  K ovládání vhodného elektromotoru (např. pohybu brány) ve dvou směrech stačí jedno tlačítko, a navíc má také tři ochranné funkce.

06. 02. 2024 Novinky Číst více
Nové kovové nástěnné ovladače - řada MSB3 photo

Nové kovové nástěnné ovladače - řada MSB3

Vylepšete svou domácí automatizaci pomocí našich nových kovových nástěnných ovladačů – řada MSB3

20. 01. 2024 Novinky Číst více
ELKO EP vydalo první produkty „Matter“ photo

ELKO EP vydalo první produkty „Matter“

ELKO EP se stalo členem Matter, která zastřešuje Alianci CSA. Matter má ambici sjednotit ovládání jednotlivých „chytrých zařízení“ – ať už se jedná o prvky elektroinstalace, klimatizace, topení nebo domácích spotřebičů. 

09. 01. 2024 Produktové aktuality Číst více
Analogové spínací hodiny ATS photo

Analogové spínací hodiny ATS spatřily světlo světa!

Hledáte-li levnější a jednodušší alternativu místo digitálních spínacích hodin SHT, ale přesto chcete kvalitní výrobek, na který se lze spolehnout, věnujte nám teď prosím chvíli pozornost. Rádi bychom Vám představili naše analogové spínací hodiny řady ATS.

10. 10. 2023 Produktové aktuality Číst více
Jaké jsou letošní klíčové novinky v domácnostech a hotelích? photo

Jaké jsou letošní klíčové novinky v domácnostech a hotelích?

Společnost ELKO EP patří už tradičně mezi největší evropské inovátory a výrobce v oblasti relé produktů. Přesto se nechce upínat pouze na vylepšování tradičních řad svých elektrických produktů a upevňování si své pozice mezi profesionálními elektrikáři či systémovými integrátory. 

21. 09. 2023 Produktové aktuality Číst více
iNELS Bridge: Hardwarová brána pro integraci třetí strany photo

iNELS Bridge: Hardwarová brána pro integraci třetí strany

iNELS je nyní otevřen možnosti vytvořit platformu pro integraci IoT aplikací v oblasti chytré automatizace budov. iNELS Bridge je nejnovější produkt společnosti ELKO EP, který funguje jako brána pro připojení zařízení třetích stran a jejich integraci do prostředí iNELS.

30. 06. 2023 Produktové aktuality Číst více
Superbrands 2023 - počtvrté mezi nejlepšími photo

Počtvrté mezi nejlepšími v Superbrands 2023

Získali jsme již počtvrté cenu Superbrands 2023. Odborná porota ocenila pověst společnosti, kvalitu jejích produktů a mimořádné postavení na trhu – tedy základních kritérií, podle kterých ve více než 90 zemích světa vyhodnocuje ty nejúspěšnější firmy ve svých oborech.

21. 06. 2023 Novinky ze světa ELKO EP Číst více
Nová skleněná dotyková jednotka iNELS - GSB3 photo

Nová skleněná dotyková jednotka iNELS - GSB3

iNELS nabízí elegantně navržené skleněné panely s intuitivními dotykovými tlačítky, které uživatelům umožňují ovládat osvětlení, rolety a další spotřebiče pro skvělý zážitek. Toto inovativní řešení je navrženo tak, aby poskytovalo větší flexibilitu, pohodlí a pocit luxusu.

20. 06. 2023 Produktové aktuality Číst více
Náš tým opět přivítal veřejnost a provedl je prostorami firmy photo

Náš tým opět přivítal veřejnost a provedl je prostorami firmy

Den otevřených dveří přilákal mnoho návštěvníků, kteří se v sobotu 17. června těšili na prohlídku prostorů naší firmy. Naši zaměstnanci se rádi podělili o své znalosti a odpovídali na otázky týkající se jejich pracovního procesu.

20. 06. 2023 Novinky ze světa ELKO EP Číst více
ELKO EP v TOP 100 Nejobdivovanějších firem České Republiky photo

ELKO EP v TOP 100 Nejobdivovanějších firem České Republiky

Je nám potěšením, že se naše společnost ELKO EP umístila mezi TOP 100 Nejobdivovanějšími firmami České Republiky a mezi 4 NEJ v kategorii Elektrotechnika & Elektronika.

28. 04. 2023 Novinky ze světa ELKO EP Číst více
Kuvajt, země nekonečného potenciálu photo

Kuvajt, země nekonečného potenciálu

Jak začalo ELKO EP vyvíjet aktivity v Kuvajtu, kdo stojí za zrodem pobočky, jaké jsou projekty a cíle? Vše nám prozradí pan Mohammad Farhan ELKO EP ředitel pobočky v Kuvajtu.

27. 02. 2023 Novinky ze světa ELKO EP Číst více
Aktualizace aplikace iNELS v0.0.139 photo

Aktualizace aplikace iNELS v0.0.139

Rádi bychom Vás informovali o zveřejnění aktualizace mobilní aplikace iNELS. Verze aplikace 0.0.139 je ke stažení na obchodech Google Play a App Store. 

26. 01. 2023 Produktové aktuality Číst více
S naší bezdrátovou termohlavicí RFATV-2 ušetříte náklady na topení photo

S naší bezdrátovou termohlavicí RFATV-2 ušetříte náklady na topení

Tato hlavice je součástí bezdrátového systému iNELS Wireless a slouží k měření a regulaci teploty v místnostech. Bezdrátová termohlavice funguje tak, že měří interním senzorem teplotu v místnosti, na základě nastaveného programu v systémovém prvku otvírá / zavírá ventil radiátoru.

29. 11. 2022 Novinky Číst více
Automatická světelná signalizace pomocí multifunkčních časových relé photo

Automatická světelná signalizace pomocí multifunkčních časových relé

Některá speciální a multifunkční časová relé z dílny ELKO EP výše popisovanou funkci časování mají, takže v nejjednodušším případě stačí tuto funkci nastavit a světlo u brány může začít blikat. V tomto případě je třeba počítat s omezenějšími časovými hodnotami (1 - 99 sekund), ale některé digitální spínací hodiny obsahují programovatelnou funkci časování, tudíž jde nastavit časování delší. Obrázek 1 ukazuje časová zařízení ELKO EP, která mají tuto časovací funkci (viz skupina produktů RELÉ).

22. 11. 2022 Novinky Číst více
Trochu chytrý dům s paměťovým relé photo

Trochu chytrý dům s paměťovým relé

Impulzní relé jsou vynikající alternativou pro ovládání osvětlení z více míst, nenahradili ale zatím tradiční alternativu - řešení křížových spínačů. Mezi důvody mohou patřit přídavná zařízení, více vodičů a dodatečné náklady na instalaci. S příchodem a rychlým rozšířením systémů "inteligentního domu" se jejich popularita zhoršila, protože inteligentní systém je také schopen ve výchozím nastavení pracovat s impulsním (paměťovým) relé. Nicméně, ne každý chce kompletně chytrý dům, ale jen nějakou „chytrost“ pro pohodlnější ovládání, která by se mohla hodit.

31. 10. 2022 Novinky Číst více
Automatická regulace intenzity osvětlení, to je LIC-1 a LIC-2 photo

Automatická regulace intenzity osvětlení, to je LIC-1 a LIC-2

Zařízení LIC jsou automatické ovladače osvětlení, které se snaží udržet osvětlení prostředí, které monitorují, na předem nastavené konstantní úrovni řízením výkonu s ohledem na vliv vnějšího, přirozeného osvětlení. Jinými slovy, pokud svítí slunce, ztlumuje se umělé osvětlení, pokud se stmívá, tak se intenzita zvyšuje, ale v obou případech se snaží udržet úroveň osvětlení nezměněnou ve sledovaném a kontrolovaném prostředí. Lze tedy s vhodným nastavením, např. v kanceláři nebo pracovním prostoru, kde je mnoho oken, zajistit stálé osvětlení po celý den.

18. 10. 2022 Novinky Číst více
S teplou vodou šetrně. photo

S teplou vodou šetrně.

Teplá voda se nachází dnes prakticky všude a je těžko představitelné, že by nebyla např. hotelech, různých institucích nebo v rodinných domech a bytech. Není proto neobvyklé, že teplou vodu v budově získávají dvě až tři odběrná místa (bytový komplex). Pokud je výroba teplé vody relativně dále od těchto kohoutků, pak je třeba nechat ještě studenou vodu, která se nachází v potrubí dobře odtéct, dokud teplá voda nepřiteče.

11. 10. 2022 Novinky Číst více
Stali jsme se vítězem ceny za průmysl 4.0! photo

Stali jsme se vítězem ceny za průmysl 4.0!

S hrdostí přebíráme prestižní cenu, kterou již po třetí uděluje Svaz průmyslu a dopravy. Za vítězstvím stojí naše inovativní vedení, spolupráce interních týmů a také informační systém ABRA, který poskytuje platformu pro plnou digitalizaci výrobního procesu.

10. 10. 2022 Novinky Číst více
Slovenská pobočka v novém photo

Slovenská pobočka v novém

06. 09. 2022 Novinky Číst více
Představujeme vám Apolo 5000 photo

Představujeme vám Apolo 5000

Představujeme vám Apolo 5000!

Klasická řada zásuvek a vypínačů Apolo 5000 od portugalského výrobce EFAPEL nám v nabídce trhu dlouhou dobu chyběla. Lakonický německý design vypínačů se ale vrací do módy, proto jsme se rozhodli jej do sortimentu zařadit.

18. 08. 2022 Novinky Číst více
Krátký nebo dlouhý stisk? photo

Krátký nebo dlouhý stisk?

Rozlišení délky stisku tlačítek a jejich využití pro spínání různých zátěží je předností inteligentních systémů (chytrých domů), kde jsou tyto funkce dostupné téměř okamžitě s pomocí jednoduchého softwarového nastavení. Například s našim systémem pro automatizaci budov iNELS BUS.

02. 08. 2022 Novinky Číst více
Po třech letech ELKO EP opět otevřelo své brány veřejnosti. photo

Po třech letech ELKO EP opět otevřelo své brány veřejnosti.

V sobotu 18. června 2022 jsme po tříleté covidové pauze opět přivítali veřejnost v prostorách naší firmy. Den otevřených dveří ELKO EP přilákal více než 200 návštěvníků.

21. 06. 2022 Novinky Číst více
Ovládání za pomoci dvou nezávislých zpoždění photo

Ovládání za pomoci dvou nezávislých zpoždění

Mezi typické aplikace časových relé patří časové ovládání osvětlení nebo ventilace toalety. Díky široké nabídce časových relé ELKO EP a multifunkčnosti časových relé existuje několik technických řešení tohoto tématu. Je téměř jisté, že mezi funkcemi časového relé, najdeme takové, které vyhovují našim potřebám (viz diagramy funkcí v uživatelských příručkách). Funkci jednoduchého zpožděného zapnutí nebo dodatečného odvětrání dokáže vyřešit téměř každé multifunkční časové relé ELKO EP.

16. 06. 2022 Novinky Číst více
Ovládací a signalizační moduly USS - Udělej Si Sám! photo

Ovládací a signalizační moduly USS - Udělej Si Sám!

Někdy je lepší nechat určité věci na profesionálech, někdy stačí pouze pár kliků a máte hotovo a pomoci není potřeba. Jedním z příkladů jsou naše ovládací a signalizační moduly USS, které tento požadavek splní.

08. 06. 2022 Produktové aktuality Číst více

Kalendář akcí

<
Červen 2024
>
 • Po
 • Út
 • St
 • Čt
 • So
 • Ne 
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

Zákaznické centrum

Infolinka

+420 800 100 671

Technická podpora

podpora@elkoep.cz